Dzieło Biblijne
Inicjatywy Dzieła Biblijnego w diecezji włocławskiej na Rok Wiary 2012/2013

Inicjatywy i propozycje

Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II

w Diecezji Włocławskiej

na rok 2012/2013

        

 
Rozpoczął się Rok Wiary, czas w którym Bóg przechadzając się ścieżkami ludzkiego życia będzie zbierał jak dobre owoce - nasze indywidualne  świadectwa przynależności do Niego. Życie chrześcijanina powinno być całe opowieścią o jego spotkaniu z Chrystusem. Ta opowieść toczy się w różnych miejscach, w różnych środowiskach, wśród różnych ludzi i zdarzeń, czasami „akcja życia osiąga swój punkt kulminacyjny” i potrzeba wtedy heroicznej postawy, a czasami zdawałoby się, iż nić opowieści snuje się po  naszej codzienności. Czas dany nam w Roku wiary, aby się wypełnił musi mieć swoje centrum w Eucharystii, musi byś nasycony Słowem Żywym, nie może być zatem czasem bez Biblii.
Czytaj całość...
IV Tydzień Biblijny - Wspomnienie

Wspomnienie uczestników

IV Tygodnia Biblijnego

„ Kościół domem budowanym przez miłość”

21.04. - 28.04.2012r.

 

 Tegoroczny IV już Tydzień Biblijny przeżywaliśmy pod hasłem „Kościół domem budowany przez miłość”. Trwając wciąż w radości przeżytych celebracji Słowa Bożego,  Eucharystii ze śpiewem psalmów w języku hebrajskim, spotkań z historią i kulturą judaistyczną, z której wywodzą się korzenie chrześcijaństwa, pragniemy podzielić się tym co wspólnie przeżyliśmy. Mamy nadzieję, że nasze spotkania obudziły w uczestnikach gotowość  do poznawania Biblii przez cały ten rok, który dzieli nas od następnego Tygodnia Biblijnego.

A oto krótki zarys naszej wędrówki ze Słowem Boga po ścieżkach diecezji włocławskiej, na których towarzyszył nam swą obecnością i wspierał modlitwą Ojciec i Pasterz naszej diecezji – Ks. Biskup Wiesław Alojzy Mering, który nad przebiegiem całego Tygodnia Biblijnego, objął honorowy Patronat.

Czytaj całość...
Program IV Tygodnia Biblijnego w Diecezji Włocławskiej
Plakat IV Tydzień Biblijny
 

Program IV Tygodnia

Biblijnego

Diecezji Włocławskiej

22–28 Kwietnia 2012 r.

 

„Kościół Domem Budowanym

Przez Miłość”


 

W dniach od 22 do 28 kwietnia 2012r. w całej Polsce obchodzony będzie IV Tydzień Biblijny, którego mottem staną się słowa „Kościół domem budowanym przez miłość.” Hasło tegorocznego Tygodnia Biblijnego nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego.  25 lutego 2012r. w gmachu Instytutu katolicko–judaistycznego  w Warszawie odbyło się robocze spotkanie moderatorów Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II w sprawie  ostatecznej redakcji materiałów na IV Tydzień Biblijny.

ks bp Wieslaw Mering

 

 

 

 

Patronat honorowy nad przebiegiem                                                  IV Tygodnia Biblijnego w naszej diecezji objął KS. BP. WIESŁAW ALOJZY MERING – Pasterz Kościoła Włocławskiego.

 

 

 

Czytaj całość...
Pierwsze Liturgiczne Wspomnienie Błogosławionego Jana Pawła II

Jan Paweł II 

Pierwsze Liturgiczne Wspomnienie

Błogosławionego Jana Pawła II

Orędownika Ludzkości

Patrona Dzieła  Biblijnego

 

 

 

Wyniesienie Patrona Dzieła Biblijnego, na ołtarze jest darem, za który winniśmy nieustannie dziękować dobremu Bogu. Bł. Jan Paweł II, ten który całe życie pochylał się nad Słowem Pana - Biblią jest widzialnym znakiem słów, które odnajdujemy w Mądrości Syracha 39, 1-11: „Inaczej rzecz się ma z tym, co duszę swoją przykłada do rozważania Prawa [Boga] Najwyższego. Badać on będzie mądrość wszystkich starożytnych, a czas wolny poświęci proroctwom. Zachowa opowiadania ludzi znakomitych i wnikać będzie w tajniki przypowieści -  wyszukiwać będzie ukryte znaczenie przysłów i zajmować się będzie zagadkami przypowieści. Znakomitościom będzie oddawał usługi i pokaże się przed panującymi. Przebiegać będzie ziemię obcych narodów, bo zechce doświadczyć dobra i zła1 między ludźmi.  Postara się pilnie, by od samego ranka zwrócić się do Pana, który go stworzył, i przed Najwyższego zaniesie swą prośbę. Otworzy usta swe w modlitwie i błagać będzie za swoje grzechy. Jeżeli Pan Wielki zechce, napełni go duchem rozumu, on zaś słowa mądrości swej jakby deszcz wyleje i w modlitwie wychwalać Go będzie. Sam pokieruje swoją radą i rozumem, nad ukrytymi Jego tajemnicami zastanawiać się będzie. Wyłoży swą naukę o umiejętności postępowania i Prawem Przymierza Pana chlubić się będzie. Wielu chwalić będzie jego rozum i na wieki nie będzie zapomniany, nie zatrze się pamięć o nim, a imię jego żyć będzie z pokolenia w pokolenie. Mądrość jego opowiadać będą narody, a zgromadzenie wychwalać go będzie. Za życia zostawi imię [większe] niż tysiąc [innych], które po śmierci jeszcze wzrośnie.”

Czytaj całość...
III Tydzien Biblijny - Foto Galeria

III Tydzień Biblijny

Foto Galeria

 

* Znajdziesz tutaj zdjęcia z każdego dnia III Tygodnia Biblijnego - autorem zdjęć jest p. Tomasz Gawrysiak z Lubienia Kujawskiego; opisy zdjęć p. Izabela Błażejczyk i Agnieszka Czarniak.

 

Czytaj całość...
Program III Tygodnia Biblijnego

Ramowy Program

III Tygodnia Biblijnego

W Diecezji Włocławskiej

 

  • Niedziela - 8 maja 2011r. – Bazylika Katedralna we Włocławku – godz. 18.30 – Uroczysta Eucharystia inaugurująca III Tydzień Biblijny w Diecezji Włocławskiej – (odpowiedzialny ks. prał. Stanisław Waszczyński – wikariusz biskupi na rejon włocławski i ks. Marek Raszewski – diecezjalny moderator Dzieła Biblijnego).

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnia >>Dzieło Biblijne

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.5 PL powered by MamboPL.com Team

© Copyright Słowo Biblijne 2006. All rights Reserved. Made in quaint.pl