Dzieło Biblijne
Dzień Biblijny w Lubieniu Kujawskim

Dzień Biblijny

Lubień Kujawski - 8 października 2010r.

„Biblia w kulturze Chrześcijan i Żydów”

8 października 2010r. obchodzony był w Miejsko–Gminnym Ośrodku Kultury w Lubieniu Kujawskim Dzień Biblijny pod hasłem „Biblia w kulturze Chrześcijan i Żydów.” Organizatorem spotkania był Diecezjalny Moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II  ks. dr Marek Raszewski oraz Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubieniu Kujawskim. Patronat honorowy nad przebiegiem całej uroczystości objął Pasterz naszej diecezji J.E. Ks. Bp dr Wiesław Alojzy Mering.

Czytaj całość...
Drugi Tydzień Biblijny

UROCZYSTE OBCHODY

Drugiego Tygodnia Biblijnego

W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ

(18 - 24 kwietnia 2010 r.)

 

* Kościół katolicki w Polsce obchodził w dniach 18 - 24 kwietnia 2010 r. Drugi Tydzień Biblijny. Jego inicjatorem było Stowarzyszenie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II. Hasłem przewodnim pochylenia się nad Biblią w tych dniach były słowa, które stanowią syntezę dwóch wersów z Listu do Hebrajczyków. Jezus jest ukazany jako ten, który składa z siebie ofiarę usuwającą grzechy świata. Składając ją jest Jedynym i Wiecznym Arcykapłanem Nowego Przymierza, Jedynym Pośrednikiem między Bogiem a ludźmi, między niebem a ziemią:

Patrzmy na Jezusa -miłosiernego

 

i wiarygodnego Arcykapłana”

Czytaj całość...
Symbolika figowego drzewa

Symbolika figowego drzewa


* Figowiec to jedno z częściej wymienianych w Biblii drzew. To właśnie z jego liści Adam i Ewa sporządzili sobie swoje pierwsze odzienie (por. Rdz 3, 7). Ceniony był przede wszystkim za swoje wyborne, słodkie owoce (por. Sdz 9, 11). Figowiec był także symbolem dostatku i bezpieczeństwa (por. 1 Krl 4, 25). W cieniu figowego drzewa wypoczywano, rozmyślano nad Słowem Bożym (por. J 1, 48).

Czytaj całość...
Błaganie psalmisty

Błaganie psalmisty

Kiedyś mój przyjaciel, zamiłowany podróżnik, opowiadał, że w czasie jednej z wypraw w góry spotkał muzułmanina, z którym rozmawiał na różne tematy. W pewnym momencie ów człowiek zapytał go wprost: „Powiedz mi, dlaczego się modlisz?”. On odpowiedział: „Dlatego, żeby Pana Boga prosić o pomoc dla mojej rodziny albo o bezpieczną podróż i powrót do domu”. Zapewne wymieniał jeszcze inne intencje. Na co ów muzułmanin rzekł: „To wszystko to handel! Ja modlę się tylko dlatego, że Bóg jest”.

Czytaj całość...
Mądrość w zasięgu wzroku

Mądrość w zasięgu wzroku

I. Biblia jest światowym bestsellerem wszechczasów

* Kochamy różnego rodzaju rankingi i plebiscyty. Elektryzują nas wybory najpopularniejszego aktora, najlepszego filmu roku, najlepszej książki, najpopularniejszej piosenki. Po pierwsze, lubimy mieć jasność tego, co jest najlepsze. Po drugie, chcemy to kupić bądź zobaczyć, żeby być na czasie, no bo przecież tak wypada.

Czytaj całość...
Paschalny styl życia

Paschalny styl życia

* Chrześcijanin, wszczepiony w Paschę Jezusa przez chrzest, przeszedł do nowego życia; umarł dla starego człowieka, dla grzechu, stając się nowym stworzeniem, nowym człowiekiem. Ta rzeczywistość chrztu musi się ciągle realizować w naszym życiu. Szlachectwo zobowiązuje. Chrześcijanin na co dzień jest człowiekiem paschalnym, człowiekiem wielkanocnym.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnia >>Dzieło Biblijne

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.5 PL powered by MamboPL.com Team

© Copyright Słowo Biblijne 2006. All rights Reserved. Made in quaint.pl