Dzieło Biblijne
Obchody VII Tygodnia Biblijnego - Dziecezja Włocławska Drukuj E-mail

Obchody Siódmego Tygodnia Biblijnego

w Diecezji Włocławskiej

19 – 25 kwietnia 2015

Plakat VII Tydzień Biblijny

 

„Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

(Mk 1, 15)

mering.jpg

Patronat honorowy nad przebiegiem tegorocznego Tygodnia Biblijnego objął Pasterz diecezji włocławskiej J.E. Ks. Bp Wiesław Alojzy Mering. Odpowiedzialnym za przebieg spotkań z Biblią jest ks. Marek Raszewski – diecezjalny moderator Dzieła Biblijnego. Spotkania odbędą się we wszystkich parafiach naszej diecezji. W niektórych weźmie udział moderator diecezjalny. Spotkania z żywym Słowem Boga – Biblią, odbędą się w atmosferze dialogu chrześcijańsko – żydowskiego. Nie sposób mówić o Słowie Boga, nie odnosząc się do kontekstu kulturowego, w którym Ono powstało. Przygotowaniem do tego wydarzenia był Zjazd moderatorów Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, ze wszystkich polskich diecezji. Poświęcony był przede wszystkim przygotowaniom do Ogólnopolskiej Niedzieli Biblijnej i Siódmego Tygodnia Biblijnego.

 

W Warszawie 13 marca 2015r. ogólnopolskie obrady prowadził przewodniczący Dzieła Biblijnego ks. Prof. Henryk Witczyk, członek Papieskiej Komisji Biblijnej. Diecezję włocławską reprezentował ks. Marek Raszewski, delegat Biskupa Włocławskiego.

 

W zbliżający się Siódmy Tydzień Biblijny wpisze się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – etap diecezjalny organizowany przez Civitas Christiana diecezji włocławskiej, któremu przewodniczyć będzie ks. Bp Wiesław Alojzy Mering.

Jak zawsze, Dzieło Biblijne im. Św. Jana Pawła II na tegoroczny Siódmy Tydzień Biblijny przygotowało specjalne materiały dla księży i katechetów: okolicznościowy plakat, kolejny 7 numer „Biuletynu Biblijnego” z tekstami liturgicznymi, homiliami, katechezami, biblijnym nabożeństwem eucharystycznym oraz materiały multimedialne (prezentacje) na płycie CD. Z myślą o jak najlepszym, duchowym przygotowaniu wiernych Kościoła w Polsce do przeżywania w dniach od 26 do 31 lipca 2016 roku Światowych Dni Młodzieży pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka „Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II” rozpoczęło już w ubiegłym roku publikację trzech opracowań poświęconych tematowi błogosławieństw. Wiadomo, że tematem Dni będą błogosławieństwa, które Jezus kieruje do swoich uczniów i całego świata. Cały zestaw został przekazany za pośrednictwem Kurii Biskupiej do każdej parafii. Szczegółowych informacji na temat foto-galerii na temat przebiegu wszystkich uroczystości należy szukać na stronie internetowej: www.biblista.pl. Szczegółowe informacje o przebiegu Tygodnia Biblijnego w Polsce będą przekazane w Radiu Maryja i TV Trwam. Ramowy program obchodów w diecezji włocławskiej można znaleźć na stronie: wloclawek.biblista.pl.

< Poprzedni   Następny >


Dzieło Biblijne

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.5 PL powered by MamboPL.com Team

© Copyright Słowo Biblijne 2006. All rights Reserved. Made in quaint.pl